OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRELEGENTÓW FILMOWYCH 2019

Trochę historii

W 1976 roku w Krakowie odbył się 1. Ogólnopolski Konkurs Prelegentów Filmowych zorganizowany przez Polską Federację Dyskusyjnych Klubów Filmowych i legendarny DKF Kinematograf.

 

W 2009 Ogólnopolski Konkurs Prelegentów po raz pierwszy odbył się w Zwierzyńcu podczas 10. Letniej Akademii Filmowej. W szranki stanęło dziesięcioro śmiałków. Jury pod przewodnictwem Janusza Korosadowicza, laureata I nagrody z 1976 roku, oceniało ich prelekcje. Od tego czasu konkurs stał się nieodłączną częścią Letniej Akademii Filmowej.

Zachęcamy do udziału w tegorocznej edycji konkursu

Podczas 20. Letniej Akademii Filmowej odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Prelegentów Filmowych 2019. Dziesięcioro prelegentek i prelegentów zakwalifikowanych do konkursu wygłosi swoje prelekcje przed wybranymi filmami festiwalowymi. Oceni ich jury złożone z krytyków i historyków filmu oraz zwierzyniecka publiczność.

Na dole strony znajdziesz formularz zgłoszeniowy, regulamin konkursu, oraz lista filmów do wyboru (pojawi się w terminie określonym w regulaminie).

 

 

Zgłoszenia tylko do 12 lipca!

 

 

Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

 

 

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Prelegentów Filmowych 2019 jest Polska Federacja Dyskusyjnych Klubów Filmowych przy finansowym wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.